Kouluttajat ja ohjaajat

Kouluttajilla on pätevyys opettaa oman alansa kursseja ja ohjata niiden tasapainotuksia. Kouluttajilla voi olla lisäpätevyytenä oikeus opettaa myös muita kinesiologian kursseja tai ohjata muita tasapainotuksia. Ohjaajilla on oikeus ohjata oman alansa tasapainotuksia ja toteuttaa lyhyitä esittelyjä.

KLIKKAA  KOULUTTAJAN  NIMEÄ !!!

.

Aivojumppakouluttajat

Paikkakunta Nimi Puhelin Sähköposti
Hämeenlinna
Anneli Oinonen
050 52 55 838
sugge.opetus@outlook.com
Helsinki
Eeva-Helena Vartiainen
0414487403
eeva-helena.vartiainen@helsinki.fi
Helsinki
Eila Packalén-Peussa
0405275951
eila@kunnonkeho.com
Helsinki
Liisa Korhonen
0456776234
liisa_korhonen@welho.com
Helsinki
Päivi Repo
044 970 6868
paiviarepo@gmail.com
Helsinki
Pirjo LAHTELA
0400512253
pirjo.kosonen@kolumbus.fi
Hyvinkää
Katri Moisio
0405164037
katri.moisio@elisanet.fi
Jyväskylä
Satu Linnamo
0505941480
satuvisio@yahoo.ca
Kemi
Soili Kauppila
0400772756
soili.kauppila@pp.inet.fi
Kerava
Leena Ilmarinen
0505187404
leena.ilmarinen@kerava.fi
Kerava
Tuija Räisänen
0405577210
tuija.raisanen@iki.fi
Kiljava
Marja-Terttu Holmström
044 - 340 1444
marjaholmstrom@hotmail.com
Lempäälä
Raija Hautala
0408240193
raija.heleena@hotmail.com
Oulu
Krista Kähkönen
0405707068
krista.kahkonen@netti.fi
Pietarsaari
Riitta Wikar
067245532
riitta.wikar@mhso.fi
Rovaniemi
Pantsar Pirjo
040 189 3616
pirjo.pantsar@luukku.com
Tampere
Salme Nummela
0040835283
salme.nummela@gmail.com
Turku
Kaija-Leena Vilja
0407033375
kl.vilja@gmail.com
Turku
Vuokko Alvari
050 555 4442
vuokko.alvari@gmail.com
Vantaa
Päivi Tuominen
0505928387
paivi.tuominen@eduvantaa.fi
Ylivieska
Eija Viljamaa
0414598930
eijaviljamaa@hotmail.com
Ylivieska
Pirkko Palojärvi
0440428961
pirkko.palojarvi@gmail.com

Aivojumppaohjaajat

Paikkakunta Nimi Puhelin Sähköposti
Lahti
Tuula Petman
0505230273
tuula.petman@armas.fi
Turku
Vuokko Alvari
050 555 4442
vuokko.alvari@gmail.com

Holistisen Kinesiologian kouluttajat ja ohjaajat

Paikkakunta Nimi Puhelin Sähköposti
Turku
Vuokko Alvari
050 555 4442
vuokko.alvari@gmail.com

Psykokinesiologian kouluttajat ja ohjaajat

Paikkakunta Nimi Puhelin Sähköposti
Helsinki
Kristiina Benjaminsson
045 650 4092
kristiina@homeopaattinenhoito.fi
Kemi
Tiia Karhi
044 3314382/ 02 250 4433 (ajanvaraus)
hyvinvointisointu@gmail.com
Lahti
Minja Zeus
041 725 4740
minja.zeus@gmail.com
Saksa/Suomi
Silja Tauriainen-Ballin
+493742170246
siljataurballin@terre.de
Turku
Vuokko Alvari
050 - 555 4442
vuokko.alvari@gmail.com

Touch for Health kouluttajat

Paikkakunta Nimi Puhelin Sähköposti
Christina Maag
Helsinki
Kaisa Sievänen
0407351533
kaisa.sievänen@kuntoutuspalvelu.fi
Helsinki
Marja-Terttu Holmström
0443401444
marjaholmstrom@hotmail.com
Kemi
Tiia Karhi
044 3314382/ 02 250 4433 (ajanvaraus)
hyvinvointisointu@gmail.com
Pyhäsalmi
Anu Mustaparta
Anumustaparta@gmai.com
Savukoski
Tuulikki Jokiperä
0405089650
fysiojoosula@gmail.com
Tanska/Suomi
Anne Hiitola-Pedersen
+4586954550
annehiitola@gmail.com
Turku
Vuokko Alvari
050 555 4442
vuokko.alvari@gmail.com